SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

FAQ - často kladené otázky

Obec má vypracovaný projekt na Zberný dvor. V súčastnosti prebieha zber separovaných zložiek podľa harmonogramu zberu na rok 2021. PET fľaše a zmiešané plasty je možnosť vyvážať aj do žltého kontajneru umiestneného vo dvore za Obecným úradom.  

Oznamy obecného rozhlasu budú môcť vďaka novej službe sledovať i tí obyvatelia obce, ktorí napríklad v čase hlásenia rozhlasu nie sú doma, bývajú v lokalite, kde ho zle počujú, alebo ho jednoducho nepočúvajú. 

V čase odvysielania správ v obecnom rozhlase Vám daná správa bude doručená v textovej forme priamo do vašej e-mailovej schránky alebo prostredníctvom SMS správy na váš mobilný telefón.

Využívanie služby rozana.sk je úplne bezplatné  Stačí jednoduchá registrácia a ste pripravený na okamžité využívanie služby. V prípade že službu obecného rozhlasu online už nebudete chcieť využívať, stačí si jednoducho svoje užívateľské konto zrušiť.

https://www.rozana.sk/obec/pKcceg6JBchB - prístup k registrácií 

Na obec treba podať žiadosť s prílohami (žiadosť nájdete na internetovej stránke obce v hornom menu v sekcií tlačivá a žiadosti, alebo kliknite tu..):

  • list vlastníctva, 
  • jednoduchý situačný nákres,
  • jednoduchý technický popis stavby,
  • vyhlásenie stavebného dozoru alebo kvalifikovanej osoby o zabezpečovaní odborného vedenia stavby,
  • vyjadrenie vlastníka susedného pozemku v prípade, že stavba bude realizovaná z jeho pozemku,
  • splnomocnenie na zastupovanie, ak poveril stavebník inú osobu,
  • poplatok 16,50 €.

Obec nie je vlastníkom takých nehnuteľností, všetky nehnuteľností, ktoré sú na predaj sú v súkromnom vlastníctve a nájsť ich môžete cez webový vyhľadávač www.google.sk napríklad zadaním príkazu reality Hažín.